Licznik odwiedzin

Odsłon dzisiaj
Odsłon wczoraj
Odsłon w tym tygodniu
Odsłon w tym miesiącu
Odwiedziło nas
52
359
783
9946
612123
2017-07-25 02:28

Facebook

Warsztaty dla szkół

Jednorazowe warsztaty ceramiczne "ZABAWA Z GLINĄ"

Nasza pracownia ceramiczna proponuje zabawę z gliną jako formę dodatkowych zajęć dla szkół. Podczas spotkania zapoznajemy naszych uczestników z podstawami formowania glinianych przedmiotów. Tematyka i metoda pracy dobierana jest w zależności od grupy wiekowej dzieci. Proponowane zajęcia mają charakter zabawy, w wyniku której mogą powstać zarówno niepowtarzalne przedmioty użytkowe jak i abstrakcyjne dzieła artystyczne.

Techniki, jakimi dzieci będą się posługiwać podczas tworzenia to m.in.: formowanie z wałeczków, wygniatanie, formowanie z plastrów, techniki łączone.

Proponujemy dwa warianty spotkań:

I. TYLKO LEPIENIE

Dzieci bawią się gliną formując określone przedmioty, których nie wypalamy w piecu ceramicznym i nie oddajemy do domu. Zajęcia są formą zabawy i swoistej terapii poprzez kontakt z glinianą materią.

Koszt zajęć: 12,00 zł za osobę
Czas trwania: 1 godzina
Cenę zajęć obejmuje:
prowadzenie zajęć, wszystkie niezbędne materiały i dobrą zabawę.

II. LEPIENIE + PODSTAWOWY WYPAŁ W PIECU CERAMICZNYM

Dzieci bawią się gliną formując określone przedmioty, które po zajęciach suszymy i wypalamy na biskwit. Po ok. 1,5 tygodnia, wypalone prace dzieci zabierają do domu (prace są dostarczane do szkoły).

Koszt zajęć: 20,00 zł za osobę
Czas trwania: 1 godzina
Cenę zajęć obejmuje:
prowadzenie zajęć, wszystkie niezbędne materiały, suszenie, wypał, dostarczenie prac, a ponad to niezapomniane wrażenia.

W ramach spotkania dzieci mogą wykonać unikalne prace:

  • tematyczne: połączone z programem szkoły,
  • okazjonalne: święta, walentynki, dzień matki, ojca, babci, dziadka,
  • dekoracyjne: figurki, zwierzątka, obrazki, biżuterię ceramiczną (koraliki, wisiorki) itp.

Zainteresowane dzieci mogą wykończyć swoje prace profesjonalnymi szkliwami ceramicznymi, przychodząc na planowe zajęcia ceramiczne prowadzone w Centrum Kultury (osobno płatne). Prace po kolejnym wypale staną się pełnowartościową ceramiką i będą piękną ozdobą domu lub wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia!

Przykłady prac surowych

Przykłady prac szkliwionych